Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
operacia

Výhody kryoterapie na pooperačné stavy

Nemocničná operácia je vec, ktorú nik z nás neplánuje, no napriek tomu žiaľ mnohí v živote podstúpia. Po nutnom zákroku nastáva obdobie, kedy sa vraciame do bežného života, no telo sa ešte zo zásahu musí spamätať. To prináša opuchy, modriny, bolesti a častokrát aj liečenie zápalu. 

Toto obdobie však nemusíte len pasívne pretrpieť. Môžete svojmu telu pomôcť urýchliť jeho prirodzenej schopnosti samoliečenia. To všetko pravidelnou návštevou Kryocentra. 

Ak v pooperačnom stave máte chuť si na operované miesto priložiť ľad, kryokomora v podstate urobí to isté. Avšak urobí tak suchým ľadom, čo je pre telo znesiteľnejšie a pôsobením na celé telo prináša výhody, ktoré spomíname nižšie. 

Pri pooperačných stavoch odporúčame z KRYO Centra Liptov zadovážiť si niektorú z permanentiek a v ideálnom stave chodiť na kryoterapiu denne, alebo obdeň (nie však častejšie ako 1x denne). To celé preto, že chlad, ktorý prestúpi telom a pôsobí protizápalovo, sa našim prirodzeným fungovaním dostáva z tela von. Pravidelnou kryoterapiou počas dvoch týždňov sa však dokáže výrazne urýchliť liečenie pooperačných stavov. Po skončení takejto kryoterapie je však dobré na 3 mesiace do kryokomory nevkročiť. Telo sa po intenzívnych impulzoch potrebuje dostať späť do svojho bežného fungovania a tak ako kryoprocedúra urýchľuje prirodzené liečiace schopnosti tela, tak je následne dobré dať telu čas a priestor na úplné zotavenie. Každý človek je však iný a preto trojminútovú kryoterapiu odporúčame najprv vyskúšať doslova na vlastnej koži a zistiť, či sa po nej cítite lepšie. 

Aké sú hlavé výhody kryoterapie pooperačných stavov?

  • Menej opuchov
  • Menej bolesti vyplývajúcej zo zápalu
  • Rýchlejšie hojenie modrín 
  • Rýchla regenerácia svalov a šliach 
  • Zvýšená pevnosť aj flexibilita svalov a kĺbov 
  • Obnova kožných aj krvných buniek 
  • Podpora imunitného systému

Kryoterapia je neinvazívna a prirodzená. Na chladenie do teploty až mínus 130 stupňov sa používa suchý dusík – ten je aj v bežnom vzduchu ktorý dýchame zastúpený až 70%. Kryokomora je miestnosť, ktorá nemá strechu a tak ste v nej vždy v komunikácii s obsluhou, ktorá vám hlási koľko času vám ešte zostáva a pýta sa, ako sa cítite a či je všetko v poriadku. Ak sa necítite dobre, kedykoľvek z nej dvermi jednoducho vystúpite. Ak vydržíte, bonusom po pobyte je nával endorfínov, ktoré telo po šoku z nízkej teploty začne intenzívne produkovať. Tie nielen zlepšia náladu, ale ešte viac podporujú potláčanie bolesti. 

Červené a biele krvinky sú počas liečenia nevyhnutné. K ich správnemu fungovaniu však môžu zabraňovať iné tekutiny, ktoré sú v ich okolí nahromadené a spôsobiť tak zápal. To spôsobuje stagnáciu, bolesť a tlak. Extrémny chlad kryoprocedúry spôsobí, že telo sa prestaví do núdzového režimu. Začne intenzívne odbúravať toxíny a obohacovať krv na prežitie. Po opustení stavu núdze, čiže pre telo stavu kedy vyjdete z kryokomory, sa táto vysoko obohatená krv napumpuje do celého tela. 

Ďalšou výhodou je, že sa v kryokomore spáli počas jednej procedúry až 800 kalórií a tak sekundárne pomáha spaľovať tuky, ktoré sa menším pohybom spôsobeným operačným zákrokom mohli v tele nahromadiť. Pred kryoterapiou informujte na recepcii KRYO Centra Liptov o svojom pooperačnom stave našu obsluhu. Poradí vám so všetkým potrebným a prejdete spoločne meranie teploty, tlaku, aj vyplnenie zdravotného dotazníka pred vstupom do kryokomory. Ak máte akékoľvek otázky, spýtať sa vždy môžete na +421 911 80 40 80.