Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Stop starnutiu a stop celulitíde – kryoterapia

Jedným z pozitívnych účinkov kryoterapie je aj masívna produkcia endorfínov – hormónov šťastia v organizme, čo sa prejavuje aj na pokožke. Výrazne sa urýchľuje prietok krvi a dochádza k odstraňovaniu toxických substancií a škodlivých látok z buniek. Vďaka zvýšenej tvorbe kolagénu dochádza k omladeniu pokožky. Významným benefitom kryoterapie je aj prevencia a redukcia celulitídy a vďaka podpore metabolizmu je kryoterapia ešte niekoľko hodín po terapii dôležitým podporným programom pri chudnutí. V poslednom období nachádzame vďaka lokálnej kryoterapii uplatnenie aj v segmente estetickej medicíny, kde pomáhame zabraňovať vzniku alebo znižovať negatívne následky pooperačných zápalov, zmierňovať opuchy, tlmiť alebo úplne odstraňovať bolesť, redukovať začervenanie a naštartovať regeneračný proces na bunkovej úrovni. Z pohľadu liečby kožných ochorení sa lokálna kryoterapia úspešne využíva pri liečbe chronických kožných ochorení, ako sú rosacea, seborea, kožné dermatitídy, psoriáza, kožné ekzémy a akné.

 

Aktívne prekrvenie tela pretrváva niekoľko hodín a dosahuje štvornásobne vyššie hodnoty oproti stavu pred kryoterapiou. „Kryokomora zrýchľuje regeneráciu, pretože pomáha odbúravať kyselinu mliečnu, regeneruje a zrýchľuje metabolizmus. Dá sa ňou preto bojovať proti celulitíde. Na rozdiel od krémov pôsobí na celé telo. Ľahšie po nej znášate cvičenie, máte lepšiu výdrž, nepociťujete únavu, cítite sa viac v pohode a odbúrate stres, ktorý takisto štartuje celulitídu. Upraví sa zlý prietok krvi v nohách, ktorý vzniká pri dlhom sedení. Napokon to je hlavná príčina celulitídy – nedostatok pohybu. Bez cvičenia vám v boji s nepeknou pomarančovou kožou nepomôžu ani tie najdrahšie kozmetické výrobky.

Prečo by ste nemali jesť cukor 2 hodiny potom?

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky po kryo sedení, nemali by ste jesť cukor 2 hodiny pred a po sedení. Dôvodom je, že cukor je silným zdrojom energie pre tukové bunky. Je pravda, že všetci odborníci na výživu by potvrdili, že ak chcete uspieť v diéte, je prvým krokom k zastaveniu cukor. Ako viete, chlad oslabuje a sťahuje adipocyty, ale ak zjete cukor, okamžite mu to vráti energiu, takže efekt apoptózy bude menej účinný, dokonca sa dá zrušiť. Pozor, keď hovoríme o cukre, hovoríme o všetkých druhoch cukrov ako pomalý cukor (cestoviny, ryža, chlieb, cereálie,..) a samozrejme rýchlo pôsobiaci cukor. Ak je to možné, klient by sa mohol vyhnúť všetkým druhom cukru 4 hodiny pred a po kryo sedení, ale je to maximum. Zvyčajne odporúčaný čas sú 2 hodiny na dosiahnutie požadovaných výsledkov.

Kryoterapia zlepšuje celkový stav pokožky zvýšením prísunu kyslíka a živín do pokožky. Častá kryoterapia napína pokožku a zabraňuje vzniku vrások. Počas kryo ošetrenia kožné cievy a kapiláry prechádzajú obdobím vazokonstrikcie (zúženie krvných ciev), po ktorej nasleduje vazodilatácia (rozšírenie krvných ciev) po ukončení sedenia. To spôsobí, že sa toxíny uložené vo vrstvách pokožky rozložia a odplavia. Intenzívny chlad aktivuje produkciu kolagénu v hlbších vrstvách pokožky a zanechá vašu pokožku pevnú a napnutú.

Po niekoľkých aplikáciách si klienti všimli, že pokožka je hladšia a rovnomernejšie tónovaná so znovu získanou elasticitou a celkovo lepším „mladkým“ pocitom. Vyvolanie šoku ochladením a/alebo šokom (striedanie chladu a tepla) pokožky pomocou kryo ošetrenia okolo tváre a krku spúšťa tvorbu hlbokých vrstiev kolagénu. Tým sa vyhladia línie tváre, zredukujú sa škvrny, vrásky a v priebehu niekoľkých minút bude vzhľad pevnejší. Celá sada aplikácií (od 4 do 8) prirodzene začne obnovovať produkciu kolagénu. Výsledkom kúry je teda dlhotrvajúci návrat mladšej, čistejšej a najmladšej pleti.

Zhrnutie benefitov terapie

  • Vzhľad vrások a jemných liniek sa výrazne zníži.
  • Produkcia kolagénu vedie k plnšej, mladšej a krajšej omladenej pokožke.
  • Opuchy okolo očí musia byť výrazne znížené alebo úplne odstránené.
  • Póry na tvári a krku by sa mali zmenšiť, čím sa obmedzí príjem toxínov, nečistôt a špiny.
  • Priaznivo pôsobí na lymfatický systém, odplavuje nahromadené toxíny, upokojuje zápaly a podráždenie, odstraňuje opuchy a začervenanie.
  • Kožné ochorenia, ako je dermatitída, ekzém, akné a psoriáza, môžu byť znížené.
  • Rýchlosť metabolizmu sa zvyšuje, hladiny endorfínov sa musia stimulovať.
  • Po jednom sedení môžete jasne vidieť redukciu vrások, opuchov a vyjasnenie farby pleti.
phone

+421 911 80 40 80

email

kryoliptov@gmail.com

location

Liptov Aréna