Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Kyslíková terapia 

Náš život začína nádychom a dýchať potrebujeme neustále. Organizmus potrebuje na zachovanie zdravia a dobrej kondície dostatočnú zásobu kyslíka, pretože jeho nedostatok spôsobuje narušenie látkovej premeny a regeneráciu buniek. Problémom našej doby je čoraz zvyšujúce sa životné tempo. Potreba veľkých pracovných výkonov a nedostatok voľného času, kvôli čomu strácame možnosť denného pobytu v prírode. Ľudský organizmus si týmto spôsobom vytvára kyslíkový deficit, ktorého následkom sú rozličné psychické i fyzické zdravotné problémy. Navyše smog, zvýšená koncentrácia ozónu, zle vetrané miestnosti a nedostatok pohybu, to všetko zapríčiňuje nedostatočný príjem kyslíka, ktorého prejavom je slabé sústredenie sa, únava, fyzické vyčerpanie, bolesti hlavy, nespavosť, depresie či dokonca oslabenie imunity.

Jednou z možností, ako predchádzať týmto problémom, je dodávať organizmu kyslík v koncentrovanej forme. Liečba kyslíkom – oxygenoterapia je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalácií primeraných dávok kyslíka.

Kyslík vyrába kyslíkový koncentrátor. Koncentrácia kyslíka pri inhalovaní (90 – 96 %) je podstatne vyššia, ako jeho prítomnosť vo vzduchu. Prístroj je založený na metóde PSA, využitím špeciálnych vlastností molekulárneho sita dosahuje vysokú čistotu kyslíka priamo zo vzduchu. Princíp činnosti kyslíkového koncentrátora je dôkladne prepracovaný. Vzduch vstupuje do prístroja cez prachový a bakteriologický filter, prechádza cez molekulárne zeolitové lôžka do zásobníka kyslíka, kyslíkový snímač OSD),regulátor prietoku a prostredníctvom kyslíkovej masky alebo kanyly – kyslíkových okuliarov sa vdychuje.

Kyslíková terapia zvyčajne trvá 40 minút. Za ten čas vdýchnete približne 40 litrov čistého kyslíka.

Na to, aby sa prejavili účinky je potrebné absolvovať niekoľkodňovú terapiuPodobne ako pri cvičení v posilňovni, aj pri oxygenoterapii platí, že po jednej inhalácii dlhodobé účinky nebudete cítiť. Je potrebné absolvovať minimálne 6, optimálne 10 procedúr deň za dňom. Ideálna, lekármi odporúčaná terapia je 15 dní x 30 minút, ktorej efekt vydrží 12 mesiacov. Len pravidelný príjem koncentrovaného kyslíka Vám zabezpečí úpravu metabolizmu a celkového prostredia v organizme. Keď látková výmena nefunguje dostatočne dobre alebo rýchlo, napr. keď bunky dostávajú málo kyslíka, začnú vyhľadávať iné zdroje energie, aby udržiavali životne dôležité funkcie. V takom prípade väčšinou rozkladajú cukor kvasením, k čomu nie je potrebný kyslík, čo však poruší metabolizmus buniek a produkuje nežiaduce chemické látky. Za krátky čas vznikne celá skupina slabých, nezdravých buniek, ktoré stratili svoju prirodzenú obranyschopnosť. Tieto bunky sa nevedia ubrániť pred útokom vírusov, baktérií a iných choroboplodných látok. Kyslík svojim detoxikačným a čistiacim účinkom prispieva k zničeniu anaeróbnych baktérií v organizmeTelo napĺňa energiou, zlepšuje fyziologické procesy. Napomáha vstrebávaniu a využívaniu vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín. Zlepšuje krvný obeh a tým pomáha v prevencii srdcovo-cievnych ochorení. Ak po prvej kyslíkovej terapii ďalší deň neprídete, začínate ďalšiu terapii v podstate od nuly, pretože sa kyslík vyčerpal stresom, smogom, UV žiarením a ostatnými škodlivými vplyvmi životného prostredia.

Oxygenoterapia je vhodná pre každého, ale najmä pre:

Pracovne vyťažených ľudí, alergikov, fajčiarov, ľudí trpiacich obezitou, tehotné ženy i mladé mamičky, športovcov, študentov, pre deti s poruchou sústredenia, ľudí v pokročilom veku.

40 minútová kyslíková terapia

Doteraz známe kontraindikácie oxygenoterapie sú:

phone

+421 911 80 40 80

email

kryoliptov@gmail.com

location

Liptov Aréna

kryo_liptov_white

OTVÁRACIA DOBA:

 

Pondelok – Piatok

16:30 – 18:15

 

Otváracia doba je orientačná,

môže sa líšiť podľa objednávok!

 

Nutná rezervácia: +421 911 80 40 80

Naši Partneri:

Prevádzkovateľ: PŠP s.r.o. Michalovce, IČO: 44 435 738